BullionCoinTrader: bezpieczna giełda do obrotu złotymi i srebrnymi monetami bulionowymi

Choć w jednym z poprzednich wpisów przedstawiałem zagadnienie optymalnych decyzji w zakresie kupna i sprzedaży złotych i srebrnych monet bulionowych (https://bullioncointrader.com/aktualnosci/monety-bulionowe-gdzie-korzystnie-sprzedac-i-kupic), to pytania o najlepsze źródła zakupów i najlepsze miejsca do sprzedaży wciąż się pojawiają.

Oczywiście nie ma się czemu dziwić, wszak możliwości zakupu i sprzedaży złota i srebra bulionowego, sztabek inwestycyjnych czy wartości kolekcjonerskich na rynku nie brakuje. Jednocześnie nie oznacza to oczywiście, że wszystkie są równie opłacalne (z punktu widzenia Klienta!). A że misją firmy BullionCoinTrader jest troska właśnie o dobro Klienta, bez względu na to czy jest to początkujący kolecjoner czy wytrawny inwestor dokonujący regularnych zakupów kruszców, będę stara się ułatwić dokonywanie jak najlepszych decyzji zakupowych i sprzedażowych. Oczywiście firma BullionCoinTrader jest podmiotem o charakterze częściowo komercyjnym i chciałaby by cały rynek wtórny obrotu złotem i srebrem bulionowym skupił się na naszej platformie (a także podobnych jeśli powstaną i będą realizować zbliżoną misję). BCT wraz z jego Uczestnikami dążą do tego, by kwotowane ceny na platformie były możliwie najkorzystniejsze zarówno dla sprzedającego jak i kupującego. Tym niemniej jednak zachęcam otwarcie do poszukiwań najlepszych ofert na rynku, gdyż z własnego doświadczenia widzę, że taka aktywność popłaca. Oczywiście ma ona swój koszt czasowy, organizacyjny, czasami znajomości obcego języka, niemniej jednak przy odpowiedniej skali gra jest warta świeczki.

Często jest tak, że zarabia się już w momencie zakupu, nie dopiero sprzedaży. Moment wejścia na rynek oraz cena są kluczowymi czynnikami determinującymi opłacalność inwestycji zarówno w krótkim jak i w długim okresie.

Jak wiadomo my jako ludzie nie lubimy się męczyć. Lubimy proste rozwiązania. Proste i szybkie. I najlepiej by było by jednocześnie były najkorzystniejsze. Ciężko te wszystkie wymagania pogodzić, żeby nie powiedzieć, że to prawie niemożliwe. Ale można próbować. Jedną z takich prób jest projekt BullionCoinTrader. Na ile jest to doskonała/niedoskonała próba – pozostawmy to ocenie rynku. Rynku, który w dzisiejszej ale nie tylko dzisiejszej rzeczywistości gospodarczej nie jest wolny, ale jako idea, konstrukt próbuje się przebić i istnieć w naszej rzeczywistości, a nie tylko w umysłach i na plakatach wyborczych.

Dlaczego mielibyśmy handlować na giełdzie monet bulionowych BullionCoinTrader…

… zamiast po prostu kupić monety w jednej z mennic a potem również w niej odsprzedać (w końcu dają taką możliwość!)

Odpowiedź jest prosta. O ile zdarzają się przypadki możliwości negocjacji cen u dealerów, o tyle zakup w sklepie obciążony jest marżą. Marżą, która musi pokryć czynsz lokalu, ładną witrynę sklepu przy reprezentacyjnej ulicy w dużym mieście/w galerii handlowej, programistów do obsługi sklepu internetowego, pracowników o często nieprzeciętnych zdolnościach sprzedażowych i kosztowny marketing wyskakujący ostatnio nawet z lodówki oraz wreszcie cel ekonomiczny każdej działalności gospodarczej czyli zysk (maksmalizację zysku). Miło byłoby tych jakże ważnych z perspektywy Klienta niepotrzebnych kosztów uniknąć, prawda? Da się? Da się.

Z drugiej strony wszelkiej maści mennice/sklepy/dealerzy dają opcję odkupienia kruczcu. Nie jest zaskoczeniem, że cena będzie niższa. Kupując w kantorze 100 dolarów za 4.30 odsprzedamy minutę później w tym samym kantorze w najlepszym razie za 4.28 (te 2 grosze to cel zasadności ekonomicznej istnienia kantoru). Identycznie jest w przypadku podmiotów oferujących opcję odkupu. Ta różnica jednak często dobija do 7%... przy 8000 za uncję złota to już 560zł czyli całkiem pełny wózek z Lidla nie tylko z towarami z przeceny ale także z kolekcji Deluxe tudzież….dodatkowe dobre 4 uncje czystego srebra, które mogą wzbogacić nasz skarbiec.

Pytanie jakie inne opcje ma do dyspozycji Klient posiadający już złoto czy srebro czyli każdy z tych, który po zarejestrowaniu się na naszej stronie (LINK DO REJESTRACJI) doda monetę do wirtualnego portfela i wystawi ją na rynek w kategorii OFERTY SPRZEDAŻY. Pomijając nie cieszące się najlepszą sławą lombardy i jublierzy, którzy chętnie zaoferują cenę złomu za nasze okazy oraz wspomniane sklepy internetowe/stacjonarne pozostaje nam rynek wtórny, który dopiero zaczyna się rozwijać dla monet bulionowych. W ramach rynku wtórnego należałoby wyszczególnić opcję sprzedaży na Allegro/Olx, w ramach z góry ustalonej ceny lub licytacji w tym pierwszym. O ile na Allegro jesteśmy w stanie dojść do ceny godziwej za daną monetę (zazwyczaj oczywiście niższą niż w sklepie/’mennicy’ itp.) o tyle prowizja od sprzedaży nie liczac kosztów wystawenia oferty i czasu potrzebnego na jej stworzenie. Jeśli chodzi o Olx oferty sprzedaży monet bulionowych należą do rzadkości a po wpisaniu hasła złoto/srebro bulionowe wyskoczą nam oferty spragnionych naszego złota i srebra lombardów i skupów złota ‘w najlepszej cenie’  w całej Polsce.

Dalej mamy jeszcze grupy tematyczne na FB (mój aktualny bilans to 5 udanych transakcji oraz 2 umożone postępowania ze zgłoszenia o oszustwo) – z całą pewnościa godne uwagi ze względu na godziwość cen transakcyjnych ale i obarczone sporym ryzykiem – brak weryfikowalności kontrahenta.

Zostają nam na koniec tablice sprzedażowe Szlachetnych Inwestycji, które chyba już nawet nie funkcjonują a istniejące oferty są nieaktualne oraz Giełda Metali Szlachetnych Tradera21 – szczytny pionerski skomercjalizowany z czasem projekt ukierunkowany na anonimowy zakup/sprzedaż.

Tyle o alternatywach ale co właściwie dostajemy w BullionCoinTrader?

  1. Ogólnopolską a docelowo globalną platformę, na której zweryfikowane w wieloetapowej procedurze podmioty (głównie osoby fizyczne) mogą dokonywać między sobą bezpośrednio transakcji na najpopularniejsze monety bulionowe (z czasem oferta zostanie rozszerzona o sztabki i monety premium).

  2. Bezpieczeństwo transakcji wynikające ze wspomnianej wcześniej wieloetapowej procedurze weryfikacji kontrahenta, ze szczegolnym uwzględnieniem monitorowania jego zachowania na rynku (platformie) tak jak robią to największe banki inwestycyjne w procedurze KYC.

  3. Automatyczne zawieranie transakcji na podstawie przyjętych przez Klientów kryteriów (rodzaj monety, masa, rocznik, kruszec itp.) gwarantowane przez rozwinięty technologicznie system giełdowy w ramach platform BullionCoinTrader, czyniący z niej swoisty kantor internetowy jak Walutomat czy Cinkciarz z tą różnicą, że handlujemy złotem i srebrem.

  4. PROSTOTA rejestrujesz się na platformie i po pomyślnej weryfikacji możesz od razu kupować i sprzedawać monety. Żadnych skomplikowanych i czasochłonnych procedur.

  5. NAJLEPSZE CENY: logika systemu BCT stara się zapewnić Ci możliwie najlepszą cenę, nieważne, czy sprzedajesz, czy kupujesz.


    Jeśli chcesz handlować z innymi ludźmi bezpośrednio, bez marż dealerskich zarejestruj się na naszej platformie i dodaj ofertę kupna/sprzedaży monet bulionowych, które Cię interesują https://bullioncointrader.com/rejestracja.  

Jeśli wciąż macie pytania zachęcam serdecznie do kontatku: info@bullioncointrader.com

Udostępnij wpis: